Жіночий портал Happy Lady.in.ua Вино “Кагор”

Вино КагорВино «Кагор». Вперше кагор згадується в ХІІІ столітті. У цей час вино з терпким смаком і насиченим червоним кольором починало здобувати свою популярність. Батьківщиною кагору вважають Францію – країну з багатющими традиціями виноробства, а точніше, правобережжі річки Лот, що протікає на південному заході цієї країни. Тільки на цих землях вирощували рідкісний сорт винограду, який є головним інгредієнтом сухих вин сорту “Cahors”.
Від інших вин кагор відрізняється тепловою обробкою та підвищеним вмістом цукру (180 г / л) і спирту (16%). Виноробам-любителям варто робити кагор в домашніх умовах за перевіреним рецептом. Отриманий напій буде не гірше магазинного. Для приготування кагору підходить тільки червоний виноград високої цукристості. Кращими сортами вважаються «Сапераві», «Каберне», «Молдова», «Буланий», «Мерло», так як вони надають напою характерне насичене червоне забарвлення. Домашній кагор можна зробити з будь-яких червоних сортів, наприклад, «Ізабелла», «Регент» або «Лідія», тільки на заключному етапі доведеться додати більше цукру. Головне, щоб вибрані ягоди були стиглими і незіпсутими.
За найпопулярнішим рецептом для приготування домашнього Кагору необхідно:
– червоний виноград – 5 кг;
– цукор – 600 грам + 150 грам на 1 літр соку;
– родзинки – 100 грам;
– спирт 90 градусів – 500 мл (необов’язково).
Замість цукру можна використовувати чистий мед, тоді вино отримає своєрідний смак.
Послідовність приготування Кагору:
– Перебрати виноград, видаляючи гребені, нестиглі і підгнилі плоди.
– Роздавить ягоди руками або дерев’яною качалкою.
– М’якоть разом з соком помістити в чисту емальовану каструлю.
– Нагріти масу на повільному вогні до 60-65 ° C і проварити протягом 3-х годин, підтримуючи зазначену температуру (це та річ,яка відрізняє кагор від інших вин)
– Зняти каструлю з плити і охолодити її вміст до 25-28 ° C.
– Додати родзинки, добре перемішати (чистою рукою або дерев’яним пристосуванням), накрити горлечко декількома шарами марлі і перенести в темне приміщення з температурою 18-23 ° C. Раз на добу перемішувати, збиваючи верхній шар з шкірки і м’якоті винограду.
– Через 3-4 дні при появі ознак бродіння (шипіння, кислуватий запах) – процідити через марлю. М’якоть (тверду частину) віджати руками або пресом.
– Весь отриманий сік ще раз процідити через марлю, розчинити в ньому 600 грам цукру, перелити в ємність для бродіння і встановити медичну рукавичку з дірочкою в пальці або кришку чи корок з трубкою, що веде в банку з водою.
– Перенести ємність в приміщення з температурою 22-28 ° C.
– Через 3 дні додати 50 грам цукру на 1 літр соку. Для цього потрібно зняти кришку, злити 0,5-1 літр соку, розчинити в ньому цукор, вилити отриманий сироп назад в бутель, добре перемішати і знову встановити водяний затвор.
На 7-й і 10-й день бродіння процедуру з внесенням цукру повторити за описаною технологією і в зазначених пропорціях.
– Через 10 днів з моменту останнього додавання цукру, коли бродіння закінчиться, перестануть пускатись бульбашки, на дні утворився пухкий осад, молоде вино Кагор обережно перелити в іншу ємність, не зачепивши осад на дні.
– Спробувати напій, щоб оцінити його міцність і солодкість. При необхідності додати за смаком спирт (не більше 20% від обсягу вина) і цукор. Залишити на добу в прохолодному темному місці.
– Процідити домашній кагор через ватно-марлевий фільтр, щільно закрити бутель пробкою і залишити вино в підвалі для освітлення на 30-40 днів.
– Зняти з осаду і розлити вино в пляшки, щільно закривши їх пробками. Зберігати в холодильнику або підвалі в горизонтальному положенні, перевіряючи час від часу герметичність пробки.
На жаль, кагор нерідко фальсифікують, що зумовлено його високою популярністю: адже це вино використовують не тільки для потреб Церкви (імпортувалося раніше для потреб духовенства) але й на різних урочистих заходах – весіллях, іменинах і т.д. Пам’ятайте також про його лікувальні характеристики: помірні дози кагору прописують для лікування і профілактики різних захворювань.

Читайте також інші жіночі поради для краси, дієти, фітнес, відпочинок, в’язання, кулінарія, рецепти, випічка, салати, напитки:


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/filib142/domains/happylady.in.ua/public_html/wp-content/themes/happy lady/single.php on line 22


Ваш отзыв