Жіночий портал Happy Lady.in.ua УДЦ “Молода гвардія”

УДЦ "Молода гвардія"

УДЦ “Молода гвардія”


           Український дитячий центр “Молода гвардія” – установа Всеукраїнського дитячого громадського об’єднання Федерації дитячих організацій України.
В Українському дитячому центрі Молода гвардіяпостійно діють три табори Сонячний“, “Зоряний” і “Прибережний“, найстарший з таборів Морський” находится на реконструкції. Кожен із таборів має свою територію, спортивні та ігрові майданчики, їдальні.

Унікальність природи УДЦ “Молода гвардія” в тому, що він розташований в парковій зоні відпочинку “Лузанівка” на березі Чорного моря. Тут межують різні кліматичні зони з усім багатством і різноманітністю рослинного світу (степовий північнопричорноморський курорт). Мальовнича рослинність робить кожну пору року екзотичним і незабутнім. Максимальне використання природно-кліматичних умов дитячого центру – основа педагогічної програми.
Молода гвардіяМолода гвардіяМолода гвардія
Дитячий центр “Молода гвардія” обладнаний власним пляжем протяжністю 950 м, кіноконцертним залом і літнім кіноконцертним майданчиком на 1200 місць, бібліотекою з читальним залом та книжковим фондом понад 100 000 книг, також є автомістечка з навчальними класами та майданчиками. Табори центру мають футбольні, волейбольні та баскетбольні майданчики. Тенісний корт розташований біля самого моря.
Розміщення в кімнатах по 6-8 чоловік c душем, умивальником, туалетом на кімнату в 2-х, 3-х, і 4-х поверхових стаціонарних спальних корпусів таборів, розташованих в парках і на березі моря. Харчування 5-ти разове (сніданок, обід, полуденок, вечеря, II вечеря), що складається виключно з натуральних продуктів.
Діти, які приїжджають до центру, розподіляються на загони по 25-30 чоловік. З кожним загоном працюють педагоги-організатори, методисти, вожаті. У роботі ДЦ Молода гвардія” завжди головним був інтерес дитини. День дітей зайнятий цікавими розвагами, змаганнями, конкурсами.
           Найпершим, у 1963 році, був збудований табір Морський”. Корпуси цього табору омивають морські хвилі, тому що він розташований на самісінькому березі Чорного моря. Корпуси табору “Морський” знаходяться найближче до моря, будівлі своїми контурами схожі на ескадру кораблів: схожість з нею додають сходи, що нагадують трапи і відкриті галереї-палуби. Табір “Морський” тимчасово не працює, знаходиться на реконструкції.
УДЦ "Молода гвардія" табір "Морський"

УДЦ “Молода гвардія” табір “Морський”

           Табір “Прибережний” було засновано на базі молодогвардійської школи в 1986 році. Після трагедії на Чорнобильській АЕС вся країна протягнула руку допомоги постраждалим. Дитячий центр не був виключенням. З’явилася необхідність прийняти у таборі ще 500 дітей. Вільних місць вже не було, тому організували з класів кімнати, назвали школу-табором “Прибережний” і прийняли дітей з Чорнобильської зони. Першими вожатими цього табору стали вчителі школи. Нині “Прибережний” повноцінно працює в системі Українського дитячого центру “Молода гвардія” з травня по листопад і приймає до 250 дітей. Перевага табору – його розташування: до моря – 30 метрів! Поруч – спортивні майданчики, кіноконцертний комплекс, тенісний корт. Розміщення – по 10 дітей у кімнатах, з вікон яких вони насолоджуються видами одеської затоки та лагідним плескотом хвиль. Санвузли та побутові кімнати знаходяться на поверсі.

УДЦ "Молода гвардія" табір "Прибережний"

УДЦ “Молода гвардія” табір “Прибережний”

           На верхньому плато розмістилися два спальні корпуси – “Берізка” і “Дубок”. У них проживають діти табору “Сонячний”. Побудовані вони в 1965-1966 роках. Обидві будівлі вдало вписуються в зелень парку і навколишній ландшафт. Кімнати в таборі облаштовані на 8 дітей. З вікон можна милуватися чудовим морським пейзажем. Холи відпочинку оснащені меблями та телевізорами. Кожну зміну табір приймає близько 400 осіб.  Їдальня табору “Сонячний” розрахована на 500 місць і знаходиться в окремому корпусі. Біля корпусів “Сонячного” – спортивні майданчики, таборова площа, місця для вогню та танцювальний майданчик. Пріоритетами роботи табору “Сонячний” є розумне поєднання відпочинку, праці та спорту із пізнавальною, естетичною та етичною діяльністю. Робота педагогів-організаторів має свою неповторну специфіку, яка проявляється у професійній самостійності, відповідальності за життя та здоров’я дітей.

УДЦ "Молода гвардія" табір "Сонячний"

УДЦ “Молода гвардія” табір “Сонячний”


           Прибережна смуга, яка тягнеться уздовж берега, веде до корпусу табору “Зоряний”. Будівля збудована у 1972 році. У будівництві брала участь вся країна. З Уралу, Житомирської області, і з Казахстану сюди поступали мармур, граніт, рожевий туф, інші будівельні і обробні матеріали. Перед корпусом встановлена скульптура “Зоряного хлопчика”, яка є символом цього табору. Територія табору – це тінистий парк, в якому ростуть духмяні акації та каштани. Тут розташовані кострові місця для кожного загону. Поблизу корпусу – тенісний корт та спортивні майданчики.  Кімнати в таборі розраховані на 10 дітей, з вікон та балконів яких можна милуватися морськими хвилями. Санітарно-гігієнічні блоки та побутові кімнати знаходяться на кожному поверсі. Холи відпочинку оснащені меблями та телевізорами.  Їдальня знаходиться на першому поверсі. Табір має медичний кабінет, виставкову залу авіації та космонавтики.  Вмістимість табору – 500 чоловік.

УДЦ "Молода гвардія" табір "Зоряний"

УДЦ “Молода гвардія” табір “Зоряний”

           Окрім забезпечення змістовного дозвілля та відпочинку, одне з головних напрямків діяльності дитячого центру є оздоровлення дітей. Співробітниками медичної частини центру проводиться ряд заходів: антропометрія на початку і в кінці зміни, огляди дітей з метою виявлення різного роду захворювань на ранніх стадіях, санітарно-профілактична робота. У разі хвороби дітям надається невідкладна медична допомога, при необхідності хворого госпіталізують (мається договір з Одеської дитячої обласної клінічної і Міської клінічної інфекційної лікарнями). В центрі працює служба психологічної підтримки.Оздоровча комплексноцільова програма закладу передбачає наступні заходи:
організація раціонального харчування;
вітамінотерапія;
кліматотерапія;
проходження дитиною профілактичних і лікувальних процедур;
реабілітаційно-профілактичні процедури;
фізіотерапія;
проведення індивідуальних консультацій лікарем-педіатром;
контроль організації та проведення спортивних змагань, виконання санітарно-гігієнічних норм.У перспективі, з метою поліпшення медичного обслуговування дітей, планується відкрити додатково кабінет лікаряінфекціоніста та додатково до фізіотерапевтичної апаратури вводити кисневі коктейлі та фіточаї. Планується впровадження екстракту лиманного бруду “Куяльник”, а також створення сольового кабінету профілактики і лікування бронхо-легеневих захворювань і захворювань верхніх дихальних шляхів.

Під час відпочинку та оздоровлення дітям надається великий вибір цікавих, пізнавальних, розвиваючих занять і заходів, а також можливість не переривати навчання в школі. Навчальний план складений за спеціальною програмою з орієнтацією на самостійну роботу з підручниками і без домашніх завдань. Що, природно, не може не радувати дітвору.
Екскурсії:
знайомство з культурою та історією Одеси (оглядова екскурсія);
спуск в катакомби;
відвідування театрів, кінозалів, цирку, лазер-клубу, зоопарку, дельфінарію;
огляд пожежно-технічної виставки, експозицій присвячених історії дитячого центру, авіації та космонавтики;
морські прогулянки на катамарані;
екскурсії по території табору.Творчі майстерні центру:
“Сюрприз” – виготовлення своїми руками подарунків друзям і близьким;
“Паперові фантазії” – застосування спеціальної техніки, яка передбачає розвиток у дітей образотворчих, художніх і конструкторських здібностей;
“Сувенір” – виготовлення різного роду оберегів з підручних матеріалів;
Стилістика” – діти отримують знання про історичні та сучасних стилях, практичні навички створення зачісок і правильного нанесення макіяжу;
Етно-лялька” заняття, на яких діти крім виготовлення ляльок, знайомляться з традиціями українського народу;
Стильний клубочок– в’язання спицями та гачком серветок, квітів, картин і т.п .;
Орігамі” вироби з паперу з використанням техніки орігамі;
“Чарівна намистинка– виготовлення прикрас та елементів декору (техніка бісероплетіння);
Чарівний пензлик” створення картин різних жанрів.Крім творчих майстерень в таборі “Молода гвардія” працюють хобіцентри, де діти займаються танцями, вокалом, іграми та освоюють нові техніки, такі як малюнок на склі, макраме та інші.

Фізичний розвиток:
ранкова гімнастика;
змагання між загонами, естафети;
секції по різних спортивних ігор з м’ячем, тенісу, бадмінтону, плавання (в літній сезон), туризму, шахів та шашок.
Дозвілля:
покази кіно і мультфільмів;
конкурси талантів, моди і краси, музичні та ерудит-шоу, вікторини;
концерти, театралізовані вистави, дитячий кінофестиваль, казкові постановки;
ігрові та тренінгові програми;
участь у діяльності прес-центрів та роботі радіостудіїабір “Молода гвардія” надає широкий спектр послуг з організації повноцінного відпочинку, оздоровлення та фізичного розвитку дітей. В основному відгуки носять позитивний характер. Можливо, це наслідок того, що “Молода гвардія” є установою республіканського масштабу і традиційно привертає до себе увагу влади, громадськості, ЗМІ, як ніякий інший табір в Одесі. Ціна путівки переглядається щорічно. Для пільгових категорій дітей передбачена часткова оплата.

Дані із порталу moloda-gvardiya.com.ua

Контакти:
Україна, м. Одеса, вул. Миколаївська дорога, 172. тел.: (048) 755-92-34факс: (048) 755-92-60

Читайте також інші жіночі поради для краси, дієти, фітнес, відпочинок, в’язання, кулінарія, рецепти, випічка, салати, напитки:


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/filib142/domains/happylady.in.ua/public_html/wp-content/themes/happy lady/single.php on line 22


Один отзыв

  1. Хочу найти друзей.
    Лето 2012 рік,8 загін.зоряне
    Прошу дати список всіх дітей які там були ,мені це потрібно щоб зробити зустріч
    ((( Ви повните хлопеця який в душі злама ніс і вибив зуб)))

Ваш отзыв