Жіночий портал Happy Lady.in.ua Негормональні протизаплідні контрацептиви

Негормональні протизаплідні контрацептивиУсі протизаплідні засоби можна розділити на гормональні, контрацептивні, бар’єрні засоби, методи природної контрацепції і сперміцидні або негормональні протизаплідні засоби.

Мета всіх контрацептивів одна – не допустити до вагітності. Гормональні протизаплідні засоби містять естроген і гестаген – гормони, які пригнічують овуляцію і ущільнюють слизовий шар шийки матки. Бар’єрні засоби створюють механічну перепону між сперматозоїдами і яйцеклітиною, що є перешкодою до запліднення. Методи екстреної контрацепції використовують ударну дозу гормонів або біологічно активних речовин, які не дозволяють заплідненій яйцеклітини прикріпитися до матки, тому зберігають ефективність і після статевого акту.

Механізм дії негормональних протизаплідних препаратів заснований на пошкодженні мембран сперматозоїдів – медикаменти цієї групи називають сперміцидами. Одночасно з цим контрацептиви формують на стінках слизової піхви тонку захисну плівку і сприяють згущення слизу в каналі шийки матки, що теж, в свою чергу, знижує активність сперматозоїдів. Завдяки такому механізму дії, негормональні протизаплідні засоби згубні не тільки відносно сперматозоїдів, але і патогенної мікрофлори, а також деяких бактерій і вірусів, що викликають запалення і захворювання, що передаються статевим шляхом.

На відміну від гормональних, негормональні протизаплідні препарати практично не мають протипоказань. Негормональні протизаплідні таблетки, свічки, тощо не вимагають щоденного застосування. Головне – це використати їх перед самим статевим актом. У порівнянні з іншими способами контрацепції, негормональні протизаплідні залишаються найбільш безпечним і надійним методом, який практично не має побічних ефектів.

Принцип роботи негормональних препаратів досить простий. Їх активні компоненти можуть зруйнувати сперматозоїд, який потрапив у тіло жінки практично в перші кілька секунд, не підпускаючи його до матки. Безсумнівним плюсом негормональних препаратів є наявність антибактеріальної і протизапальної властивостей. Так ви не тільки зможете уникнути небажаної вагітності, але і позбавитеся від невеликого подразнення, а також зможете захиститися від деяких специфічних інфекцій, які передаються виключно статевим шляхом.

Види негормональних протизаплідних препаратів

В даний час на території нашої країни зареєстровано близько 20 торгових назв негормональних протизаплідних засобів. Між собою вони відрізняються за типом діючої речовини – бензалконію хлорид або ноноксинол. На основі бензалконію хлориду випускаються такі препарати як Бенатекс, Контратекс, Сперматекс, Фармагінекс, Фарматекс, Еротекс та інші. На основі ноноксинола виробляються Патентекс Овал, Стерілін, а також препарат з однойменною назвою – Ноноксинол.

Яка різниця між гормональними і негормональних препаратами? Точно можна сказати, що 100% захист не гарантують ні одні, ні інші. Відмінність полягає в наступному: гормональні потрібно приймати щодня, негормональні – безпосередньо перед статевим актом. Другі більше підходять тим, у кого нерегулярне статеве життя, тому в даному випадку цілком достатньо випити пігулку прямо перед актом.

Варто звернути увагу, що в основному негормональні засоби бувають у формі гелів і свічок. Таблетки трапляються дуже рідко. Потрібно добре подумати, перш ніж користуватися, тим чи іншим препаратом. Найкращим варіантом буде – консультація у хорошого жіночого лікаря, який допоможе вам підібрати найбільш оптимальний варіант.

Які контрацептиви допоможуть після статевого акту? У кожної жінки хоча б раз у житті виникають непередбачені обставини, коли вона просто забуває випити контрацептиви перед статевим актом. Що ж робити в цьому випадку? Якщо трапилася така ситуація, то вам буде потрібно випити спеціальні контрацептивні пігулки, що містять дуже велику кількість гормонів. У цьому випадку медикаментозно припиняється процес овуляції. Якщо розглядати негормональні протизаплідні таблетки після статевого акту, то вам підійдуть засоби на основі міфепристону. Безсумнівним плюсом є більш м’яка дію на організм. Використання таких препаратів може бути дозволена навіть підліткам.

Негормональні протизаплідні таблетки – це засоби нового покоління. У них досить багато переваг в порівнянні з медикаментами, що містять гормони. Негормональні засоби мають ряд переваг: не наносять шкоди організму; не потрібно пити щодня; підходять жінкам будь-якого віку, і абсолютно не мають протипоказань; можуть використовуватися для підстрахування при використанні презерватива. Так що якщо ви не хочете нашкодити собі самі, підірвавши при цьому здоров’я і нервову систему, то такі препарати саме для вас.

За порадами лікарів -100% захист гарантуюється лише відмовою від статевих відносин, а отже треба бути уважними та дотримуватись інструкцій та порад лікаря, щоб не втрапити в халепу!

Читайте також інші жіночі поради для краси, дієти, фітнес, відпочинок, в’язання, кулінарія, рецепти, випічка, салати, напитки:


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/filib142/domains/happylady.in.ua/public_html/wp-content/themes/happy lady/single.php on line 22


Ваш отзыв