МДЦ Артек

Міжнародний дитячий центр "Артек"

МДЦ Артек

«Артек» – міжнародний дитячий центр в Криму, Україна. Розташований на південному березі Криму в селищі Гурзуф. У минулому – найзнаменитіший піонерський табір СРСР і візитна картка піонерів всієї країни. Довгий час служив місцем прийому делегацій з соціалістичних країн, а також голів держав ближнього і далекого зарубіжжя.

«Артек» був заснований як табір-санаторій для дітей, які страждають туберкульозною інтоксикацією, за ініціативою голови Російського товариства Червоного Хреста Зиновія Петровича Соловйова.

Табір було відкрито 16 червня 1925 року. На першу зміну приїхало 80 піонерів з Москви, Іваново-Вознесенська і Криму. У 1926 році начальником Артека був Марго С.В. Того року у таборі побувала перша зарубіжна делегація – піонери з Німеччини.

Перші артеківці жили в брезентових наметах. Через два роки на березі були поставлені легкі фанерні будиночки. А в 30-і роки, завдяки побудованому у верхньому парку зимового корпусу, «Артек» поступово був переведений на цілорічну роботу. У 1936 році в «Артеку» пройшла зміна піонерів-орденоносців, нагороджених урядовими нагородами, а в 1937 році табір прийняв дітей з охопленої громадянською війною Іспанії.

У роки Великої Вітчизняної війни «Артек» був евакуйований через Москву в Сталінград, а потім у розташовану в алтайських передгір’ях Белокурихи. Там, разом з хлопцями, які опинилися на початку війни в Криму, відпочивали і сибірські школярі. Відразу ж після звільнення Криму від окупантів у квітні 1944 року почалося відновлення «Артека». У серпні відкрилася перша післявоєнна зміна. Через рік територія табору була збільшена до нинішніх розмірів.

З початку 60х років у таборі проводилася реконструкція. До 1969 року в «Артеку» налічувалося вже 150 будинків, 3 медичних центру, школа, кіностудія «Артекфільм», 3 плавальних басейни, стадіон на 7000 місць та дитячі майданчики для різних потреб.

У радянські часи путівка до «Артеку» вважалася престижною нагородою як для радянських дітей, так і за кордоном. В межах однієї школи, путівки удостоювалися найкращі з піонерів за численними показниками (участь у справах піонерської дружини, поведінка, успішність і т. П.). У дні розквіту щорічна кількість путівок в «Артек» становила 27 000. У період між 1925-1969 рр. «Артек» прийняв 300 тисяч дітей, включаючи більше 13 000 дітей з сімнадцяти зарубіжних країн.

На даний момент «Артек» належить Україні і називається Міжнародний дитячий центр «Артек». 60% українських дітей відпочивають на субсидованою основі або безкоштовно: діти з сімей з низьким рівнем доходів, багатодітних сімей, сироти, інваліди та обдаровані діти. У липні 2008 року повна вартість тритижневої путівки складала 1050-2150 доларів. Вже кілька років «Артек» не є цілорічним табором, але і в літній сезон заповнюваність «Артека» становить не більше 75%. За час, що минув після розпаду СРСР, «Артек» позбувся одного зі своїх таборів. За офіційною версією, табір «Алмазний» закритий на реконструкцію, однак, за об’єктивними даними, відновленню він не підлягає, і його відкриття не планується. На сьогоднішній день «Артек» складається з 9 таборів, протягом останніх років в інтернет-ЗМІ неодноразово з’являлися проекти перепрофілювання деяких з них в молодіжні центри або сімейні пансіонати.

Школа Артека

Школа Артека

Стадіон Артека

Стадіон Артека

Карта Артека

Карта Артека

Табори:

           Табір «Морський» – первісток «Артека». Він розташований біля самого моря. Саме на цьому місці колись, у далекому 1925 році, стояли намети перших артеківців, а 16 червня відбулася перша артеківська лінійка. «Морський» – це початок, витік і легенда «Артека». Табір «Морський» працює цілорічно. П’ять різнокольорових комфортабельних спальних корпусів приймають у зміну 420 дітей. Кімнати зі зручностями (душ, туалет, умивальник) розраховані на 8-9 чоловік.

На території табору є конференц-зал, інтернет-клуб, спортивно-ігровий зал (більярд, настільний теніс, шахи), спортивні майданчики, 9 закритих холів для загонових зборів на 30 осіб кожен, чотири відкриті майданчики на 100-200 чоловік, 2 побутові кімнати з пральними машинами і сушарками для білизни, прасування.

До послуг дітей міжміський телефон-автомат, дитяче кафе-бар.

Медична кімната працює цілодобово.

Їдальня «Морського» оснащена сучасним європейським обладнанням і роздавальної лінією.

У центрі майданчика Дружби між корпусами «Помаранчевий» і «Ізумрудний» розташований декоративний фонтан з підсвічуванням.

Пляж «Морського» знаходиться в 50 метрах від табору.

«Морський» – це не тільки море, але і дивовижна флора. Тут розташована одна з найбільших на Південнобережжі оливковий гай, вражають своєю тропічною красою вічнозелені пальми, екзотичні магнолії, химерні юки.

Програма табору

Життя в «Морському» наповнена подіями і романтикою – походи, екскурсії і, звичайно, подорожі на шлюпках. Табір працює за програмою під загальною назвою «Гра-подорож« У пошуках острова скарбів ». Що це означає? «Морянами» визначають це так: табір – це флотилія, загони – кораблі, діти – команда корабля, мандрівна по морях знань, гаваням творчості, спорту, по островах історії. Свої враження мандрівники записують в бортовий журнал.

Головне завдання програми – формування власного способу життя, в якому переважають позитивні цінності, оптимізм, віра в добро, в людини.

З історії табору

«Морський» – це історія в обличчях. Багато чого і багатьох побачила багаття площа «Морського». Тут в 1925 році спілкувалася з першими артеківцями Клара Цеткін, в 1928 році виступав французький письменник Анрі Барбюс, який сказав згодом: «Артек» – справжній рай, але рай земний, реальний … »

У маленькому скромному будиночку неподалік від вогнищевої майданчики жив під час своїх приїздів до «Артек» засновник табору Зіновій Соловйов. Згідно з легендою багатьма роками раніше саме в ньому провела останні роки життя Жанна де ла Мотт – прототип знаменитої графині де ла Фер, міледі з «Трьох мушкетерів» Олександра Дюма.

На вогнищевої площі «Морського» в серпні 1945 року спалахнув переможним полум’ям перший післявоєнний піонерське вогнище звільненого «Артека».

Яких тільки гостей не брала ця площа! Індіра Ганді і Аркадія Райкіна, Самуїла Маршака та Льва Кассіля, Юрія Гагаріна і Германа Титова …

29 липня 1960 у будиночка З.П. Соловйова був даний старт ракети часу з 1200 листами піонерів артеківцям 2000 року.

Одна з алей парку носить ім’я американської школярки, знаменитої посланниці світу – Саманти Сміт, що побувала в «Артеку» в 1983 році. На алеї встановлена ​​стела в пам’ять про неї.

У «Морському» в різні роки відпочивали:

Владлен Давидов, актор, народний артист Росії (1937); Валентина Толкунова, народна артистка Росії (1962 рік); Марина Голуб, заслужена артистка Росії (1972 рік); Тамара Гверцителі, народна артистка Грузії (1974, 1975гг); Оксана Байрак, режисер (1980 рік); Юлія Волкова, співачка, солістка групи «Тату» (1999 рік)

МДЦ "Артек" табір «Морський»

МДЦ “Артек” табір «Морський»

           «Янтарний» з’явився на карті «Артека» взимку 1966 року. Це один з дитячих таборів комплексу «Гірський», першим після реконструкції приймаючий дітей у новому комфортабельному п’ятиповерховому корпусі. Тут кардинально змінена вся інфраструктура, поліпшені умови перебування дітей.

Більше 40 років сонячний палац з видом на море і гори круглий рік приймає кожну зміну до 360 артековцев- «янтарік».

Сучасні інтер’єри кімнат на 8 – 9 осіб зі зручними меблями відповідають всім необхідним умовам для повноцінного відпочинку дітей.

У корпусі є ігрові та музичний холи, дитяче кафе, пральня, сушильні та прасувальні кімнати.

На першому поверсі розташовані два зали дитячої їдальні, яка оснащена сучасним європейським технологічним обладнанням. Харчування п’ятиразове, збалансоване меню передбачає вибір страв за бажанням дитини.

Медична кімната дитячого табору працює цілодобово.

Поруч з «Янтарний» – артеківська школа, медичний комплекс, Палац спорту на 800 місць із закритим плавальним басейном, залами для тенісу, спортивних ігор, гуртків та студій, малий стадіон, центр національної культури «Либідь».

Неподалік від «Бурштинового» – парк «Гірського». Тут зростають кримські рослини і екзоти, серед них – секвойя гігантська – символічне дерево мрій, під яким артеківці загадують свої заповітні бажання. Парк «Гірського» – улюблене місце для прогулянок і проведення заходів зміни, фестивальних зустрічей з міжнародними делегаціями.

Трохи вище «Бурштинового» ще один унікальний старовинний парк – парк Гартвіса, заснований в першій половині XIX століття і названий на честь його засновника – другого директора Нікітського ботанічного саду Миколи Гартвіса. Більше ста років тому вчений висадив у парку унікальні дерева і чагарники, привезені з різних країн. Тут росте найбільший у Криму болотний кипарис.

По сусідству з «Янтарний» підноситься п’ятиповерховий корпус-близнюк дитячого табору «Кришталевий».

Програми табору

Зачаровує природа, наповнена пригодами і відкриттями життя, веселі вечори і зоряні майстер-класи. Спортландія на воді та змагання з більше десяти видів спорту, туристичні походи – все це у програмі зміни артековцев- «янтарніков».

Табір «Янтарний» – це Академія дитячих комунікацій. «Янтарний» вчить найголовнішого – вмінню спілкуватися з однолітками і дорослими, вмінню розуміти і поважати інших як самого себе і, що не менш важливо, вмінню розуміти і поважати себе самого, а значить, вчить бути впевненим у собі в будь-яких ситуаціях життя. Тут діють чотири школи спілкування – «Школа ділових людей», школа «Спілкування без проблем», школа «Лідер», школа «Юний парламентарій». Тут до кожної дитини ставляться як до рівного, сильному, доброму, талановитому.

Академія дитячих комунікацій «Бурштинового» – це спілкування і на березі моря, спілкування в поході, біля багаття, на танцювальних вечорах, під час екскурсій або катання на катері, спілкування при підкоренні Ведмідь-гори, спілкування під час веселого свята або фестивалю в таборі.

З 2008 року табір «Янтарний» приймає учасників Міжнародного дитячого фестивалю «Змінимо світ на краще», який збирає юних парламентарів з понад 50 країн світу.

У таборі «Янтарний» в дитинстві відпочивали відомі всім артеківці – Костянтин Грубич, телеведучий, автор проекту «Знак якості» (телеканал «Інтер»); Анна Безулик, заслужена журналістка України, телеведуча (1982 рік); Руслан Пономарьов, 16-й чемпіон світу з шахів, переможець Всесвітньої дитячої шахової олімпіади в «Артеку» в 1999 році.

Цікаві факти:

Дитячий табір «Янтарний» носить ім’я письменника Аркадія Петровича Гайдара. Разом із сином Тимуром А. Гайдар гостював в «Артеку» в 1931 році. Він любив спілкуватися з артеківцями, піднімався з хлопцями на Аю-Даг. В «Артеку» письменник закінчував свою повість «Далекі країни», написав оповідання «Блакитна чашка», тут народилася ідея знаменитої повісті «Військова таємниця», яку так і називають – «наскрізь артеківської».

1 серпня 1972 в «Янтарному» відкрито меморіальну дошку на честь А.П. Гайдара.

МДЦ "Артек" табір «Янтарний»

МДЦ “Артек” табір «Янтарний»

           «Кришталевий» – один з дитячих таборів «Артека» комплексу «Гірський» – гостинно відчинив свої двері для дівчисьок і хлопчиськ в червні 1966 року. З тих пір всі, хто побував у цьому чудовому таборі, гордо називають себе «хрустальнікамі». Кожну зміну таких щасливчиків стає на 390 осіб більше.

Сучасний п’ятиповерховий корпус «Кришталевого» під яскравою дахом, що зливається з синявою кримського неба, приймає дітей на відпочинок цілий рік.

Після реконструкції 2004 табір повністю оновлений.

Сучасні інтер’єри кімнат на 8 – 9 осіб з видом на море і зручними меблями відповідають всім необхідним умовам для повноцінного відпочинку дітей.

У корпусі є затишні ігрові та музичний холи, дитяче кафе, пральня, сушильні та прасувальні кімнати.

На першому поверсі розташовані два зали дитячої їдальні, яка оснащена сучасним європейським технологічним обладнанням. Харчування п’ятиразове, збалансоване меню передбачає вибір страв за бажанням дитини.

Медична кімната дитячого табору працює цілодобово.

Поруч з «Кришталевим» – артеківська школа, медичний комплекс, Палац спорту на 800 місць із закритим плавальним басейном, залами для тенісу, спортивних ігор, гуртків та студій, малий стадіон, центр національної культури «Либiдь».

Неподалік від «Кришталевого» – парк «Гірського». Тут зростають кримські рослини і екзоти, серед них – секвойя гігантська – символічне дерево мрій, під яким артеківці загадують свої заповітні бажання. Парк «Гірського» – улюблене місце для прогулянок і проведення заходів зміни, фестивальних зустрічей з міжнародними делегаціями.

До «Кришталевого» примикає ще один унікальний старовинний парк – парк Гартвіса, заснований в першій половині XIX століття і названий на честь його засновника – другого директора Нікітського ботанічного саду Миколи Гартвіса. Більше ста років тому вчений висадив у парку унікальні дерева і чагарники, привезені з різних країн. Тут росте найбільший у Криму болотний кипарис.

По сусідству з «Кришталевим» підноситься корпус дитячого табору «Янтарний».

Програми табору

«Кришталевий» вчить дивитися і бачити прекрасне навколо нас. Незвичайна краса цього табору – результат творчої спілки природи і людини.

«Кришталівці» стверджують: головне – повірити в свій успіх, у те, що ти можеш і повинен бути успішним у житті, і ніколи не втрачати позитивного погляду на життя.

Педагогіка «Кришталевого» спрямована на створення таких умов, завдяки яким може відчути свої сили, зробити пробні кроки, самоствердитися, відчути цінність власний досягнень у різноманітних напрямках творчої, інтелектуальної діяльності, спорті.

Проведені в «Кришталевому» дні приносять дітям радість від усвідомлення досягнутого і визнання успіху однолітками.

«Кришталівці» цінують атмосферу довіри, взаєморозуміння і поваги, які культивуються педагогами і дітьми.

З 2008 року щорічно табір «Кришталевий» приймає делегації Міжнародного дитячого фестивалю «Змінимо світ на краще», що об’єднує юних представників понад 50 країн світу.

Цікаві факти

«Кришталевий» носить ім’я першого космонавта планети Юрія Гагаріна, тут вперше в1994 році пройшла аерокосмічна зміна «Сузір’я-Артек». Гостями «Кришталевого» в різні роки були льотчики-космонавти країн СНД, перший льотчик-космонавт України Леонід Каденюк.

У 1999-2000 роках табір приймав учасників Всесвітньої дитячої шахової олімпіади, спілкувалися зі знаменитими українськими шахістами гросмейстером Василем Іванчуком, чемпіонкою Європи та фіналісткою Кубка світу Наталією Жуковою, чемпіоном світу Русланом Пономарьовим, президентом ФІДЕ артеківцем Кірсаном Ілюмжиновим.

Артеківціхрустальніки », що стали відомими: Надія Павлова, балерина, народна артистка СРСР (1972 рік), Ілона Броневицька, актриса, співачка (1976 рік),

Андрій Григор’єв-Аполлонов, соліст групи «Иванушки» (1984 рік), Олена Говорова, олімпійська чемпіонка (1986), Арсеній Яценюк (1989 рік), український політик.

МДЦ "Артек" табір «Кришталевий»

МДЦ “Артек” табір «Кришталевий»

           Дитячий табір «Лазурний» у складі «Артеку» – з 1937 року. Саме цього року будинок відпочинку ВЦВК «Суук-Су», в якому відпочивали члени уряду, був переданий «Артеку» і отримав назву «Лазурний».

Табір працює цілий рік і приймає одночасно до 390 дітей.

Діти проживають в чотирьох двоповерхових корпусах-дачах у 10-місцевих кімнатах з новими меблями – дворівневими ліжками з вбудованими тумбочками і вбиральнями. Зручності (душові, туалетні, сушильні та прасувальні кімнати) розташовані на поверсі.

На першому поверсі «Синьої» дачі цілодобово працює медична кімната.

Їдальня «Лазурного», побудована в 1954 році в стилі палацової архітектури, складається з трьох залів – рожевого, синього і зеленого. Приготування їжі здійснюється на сучасному технологічному обладнанні, встановленому в 2004 році.

На території табору «Лазурний» – стадіон, тенісний корт, літній кінотеатр.

Працюють дитяче кафе, сувенірна крамниця.

Пляж табору – в 100 метрах від дитячих корпусів біля знаменитого Пушкінського гроту.

У приймальному корпусі табору до послуг дітей – камера зберігання і ощадна каса.

Поруч з дитячим табором «Лазурний» розташований Палац «Суук-Су» – культурно-історичний центр «Артека» з бібліотекою, кіноконцертний зал, музейно-виставковим комплексом. Тут знаходяться Музей історії «Артека» і знаменитий музей «Космос», створений за ініціативою Юрія Гагаріна.

Програми табору

Пріоритетна програма «Лазурного» присвячена розвитку творчого потенціалу підлітка, його інтересів і здібностей. Все це знаходить відображення в роботі профільних загонів, спеціалізація яких представляє конкретну сферу діяльності, знань і умінь.

В «Лазурном» можно стать не только зрителем, но и непосредственным участником самых разнообразных программ, тематических и фестивальных проектов, проходящих на многочисленных игровых и концертных площадках лагеря, — Международного конкурса-фестиваля детского и юношеского творчества «Наша земля – Украина», Международного детского хорового конкурса-фестиваля «Артековские зори» имени Г. Струве, любимого всеми артековцами Международного детского кинофестиваля «Артек».

Сделать свои первые шаги на большую сцену здесь когда-то смогли юные «лазурники» Олег Газманов, Владимир Винокур, Игорь Ливанов и многие другие.

З історії

«Чарівний край! Очей відрада! »- Так захоплено написав Пушкін про красу цього куточка кримського узбережжя. Стежки Пушкінського казкового містечка і понині зберігають дух «кучерявого мага».

Дачі табору «Лазурний» зберігають ауру відомого аристократичного курорту початку ХХ століття «СуукСу».

Будинки побудовані відомим інженероммостобудівником Володимиром Березіним і його дружиною Ольгою Соловйової. Архітектор Микола Краснов, автор проекту Лівадійського палацу.

Тут відпочивали та черпали натхнення письменники А. Чехов, О. Купрін, І. Бунін, художники В. Суриков і К. Коровін, композитори С. Рахманінов і А. Скрябін.

У російського співака Федора Шаляпіна цей шматочок кримської землі викликав бажання звести над морем Замок мистецтв для талановитої молоді. І хоча події 1917 року не дозволили здійснити заповітну мрію великого баса, але мис Султанка з тієї пори зветься скелею Шаляпіна.

Після Жовтневої революції на місці курорту «СуукСу» був відкритий будинок відпочинку ВЦВК для членів уряду нового радянської держави. Тут відпочивала Надія Крупська, в гості до друзів приїздив Максим Горький.

Артеківці стали господарями цього прекрасного куточка після поїздки в Кремль у вересні 1936 року, де вони заспівали свою знамениту частівку: «У Артека на носі притулився« СуукСу ».

У березні 1937 року в «СуукСу» приїхали перші артеківці. 30 березня табір прийняв дітей (72 особи) республіканської Іспанії. Так почалася історія дитячого табору «Лазурний».

Цікаві факти

Скелі Адалари пам’ятка природи і візитна картка Криму – знаходяться в море навпроти табору «Лазурний».

На відомій картині Айвазовського «Пушкін в Криму у гурзуфських скель» (1899 рік) поет зображений на скелі (нині Пушкінська) в «Лазурному». Картина зберігається в Одеському художньому музеї.

Пушкінська майданчик «Лазурного» – одна з найвідоміших видових площадок Криму, тут відкривається панорама місцевості від гори Аю-Даг до мису Мартьян (Ялта): весь «Артек», Гурзуф, Ай-Даніль, Микита і нескінченні морські простори.

Пушкінський грот «Лазурного» зображено на малюнку італійського художника Карло Боссолі, що увійшло в унікальний альбом літографій про Крим, виданий у Лондоні в 1856 році.

До 1954 року в таборі «Лазурний» відпочивали тільки дівчатка.

Одне з таємничих місць «Артеку» в «Лазурному». Це склеп колишніх господарів курорту «СуукСу» Березін, побудований за проектом Н. Краснова.

Поляна казок – відомий екскурсійний об’єкт Ялти – до 60-х років перебував у «Лазурному». У 1985 році в «Лазурному» студенти Уфимського інституту почали будівництво казкового містечка «Пушкінська стежка» і завершили його в 1988 році.

Влітку 2010 року в «Лазурному» знімався телесеріал «Свати-4».

МДЦ "Артек" табір «Лазурний»

МДЦ “Артек” табір «Лазурний»

 

           Дитячий табір «Озерний» є одним з чотирьох таборів комплексу «Прибережний», був відкритий 23 червня 1962 року. Працює в літній час, з червня по вересень, приймає 475 дітей у зміну.
Розташований біля артеківської набережній.
Тут можна чудово відпочити, оздоровитися, познайомитися з самими чарівними куточками «Артека».
П’ять двоповерхових корпусів «Озерного» носять назви озер: «Селігер», «Ільмень», «Байкал», «Севан», «Балхаш», в кожному з них проживають по 2-3 загону.
Корпуси розташовані в парковій зоні. З розсувних вікон відкривається панорама мальовничої артеківської бухти. Кімнати наповнені цілющим кримським повітрям.
Діти розміщуються по 10-12 чоловік в кімнатах, обладнаних новими меблями зручними дворівневими ліжками, вбудованими шафами і тумбочками. Зручності – на поверсі (душові та туалетні кімнати).
На території табору знаходяться два відкритих басейни з морською водою і водними атракціонами, вогнищева площа, спортивні, ігрові, оглядові майданчики.
Їдальня «Теремок» зі стилізованим оформленням оснащена сучасним європейським технологічним обладнанням. Харчування п’яти разове, збалансоване; меню передбачає вибір страв за бажанням дитини.
Медична кімната табору працює цілодобово.
Програми табору
Табір «Озерний» запрошує хлопців стати учасниками програми «Академія мистецтв спілкування». Тут навчаються співпраці, вмінню вирішувати конфлікти, поважати відмінності в людях, будувати конструктивні відносини зі світом, що грунтуються на любові і повазі.
Через ігрові програми хлопці осягають прості життєві премудрості: потрібно довіряти людям і розуміти один одного, взаємини людей велика цінність.
«Озерникі» дотримуються правила: «Не ображай інших і не давай їм« втратити обличчя », не нападай на інших, коли тобі погано. Не чекай від інших, що вони прочитають твої думки, говори про те, що ти хочеш, що думаєш і відчуваєш ».
Така програма допомагає дітям зрозуміті, что емоціямі можна управляти, емоції могут буті «РОЗУМНА», а самі хлопці могут дива більш терпимими, Гнучкий, уважний.
А ще «озернікі» поважають і продовжують чудові традиції «Артека» і улюбленого «Озерного».
Кілька років тому в кінофестивальну зміну на водних доріжках «Озерного» народилася нова артеківська традиція – аква-шоу із зірками. Дві години здорового сміху, позитивних емоцій та незабутніх вражень дарують веселі естафети, в яких змагаються діти, вожаті і кінозірки.
Традиційні проекти дитячого табору Всеукраїнський зліт лідерів учнівського самоврядування, Міжнародний дитячий аерокосмічний фестиваль «Сузір`яАртек».
З історії табору
Першими «озернікамі» стали делегати II Всесоюзного зльоту юних піонерів, вони приїхали 4 липня 1962.
Гостями табору в різні роки були президент України Леонід Кучма, спеціальний посланник ЮНЕСКО Людмила Кучма, льотчик-космонавт України Леонід Каденюк, голова правління УМАКО «Сузір`я» Олег Петров, керівник проекту «Морський старт» Володимир Команов.
Знамениті артековци- «озернікі» Анатолій Карпов, гросмейстер і чемпіон світу з шахів (відпочивав у таборі в 1963 році) і Михайло Саакашвілі, президент Грузії (відпочивав в 1982 році).
У 2010 році артековци- «озернікі» знімалися в серіалі «Свати-4».

МДЦ "Артек" табір «Озерний»

МДЦ “Артек” табір «Озерний»

 

           Дитячий табір «Польовий» є одним з чотирьох дитячих таборів комплексу «Прибережний», був відкритий 13 червня 1963. Працює в літній час, з червня по вересень, і приймає 460 дітей у зміну.
У парковій зоні на просторих сонячних терасах розмістилися п’ять кольорових двоповерхових корпусів, названих дзвінкими іменами улюблених польових квітів: «Ромашка», «Волошка», «Незабудка», «Дзвіночок», «Тюльпан».
Кімнати розраховані на 9-11 чоловік, зручності (душ, туалетні кімнати) на поверсі.
З розсувних панорамних вікон відкривається вид на мальовничу кримську природу, а дитячі кімнати наповнені цілющим кримським повітрям і запахом морського прибою.
На території табору знаходяться вогнищева, спортивні та ігрові майданчики. Діти відвідують відкриті басейни комплексу «Прибережний».
Їдальня «Круг» оснащена сучасним європейським технологічним обладнанням. Харчування п’яти разове, збалансоване; меню передбачає вибір страв за бажанням дитини.
Медична кімната табору працює цілодобово.
Пляж «Польового» знаходиться в 400 метрах від корпусів.

Програми табору
Запорука успішної педагогічної діяльності «Польового» в тому, що всі заходи зміни – конкурси, ігри, вікторини – спрямовані на прагнення до самовдосконалення, самореалізації.
Тут вчать розуміти один одного і будувати відносини, в основі яких – вічні цінності: дружба, взаємодопомога, повага.
Разом з вожатими хлопці беруть участь у конкурсах, іграх, спортивних змаганнях, походах, екскурсіях, гуртках, масовках, проводять дні творчості, дізнаються багато цікавого і корисного.
Щодня в програмі дня після сніданку і полудня морські купання в теплому морі. А якщо море недостатньо прогріте або штормить, хлопці купаються в басейнах комплексу «Прибережний» з морською водою.
У «Польовому» завжди дуже багато знаменитих, цікавих гостей. Вони приходять до хлопців, щоб провести майстер-класи, поділитися секретами успіху, розповісти про свою творчість та професії.
Традиційно з 2000 року у таборі проводиться зміна для дітей з особливими потребами «Повір у себе – і в тебе повірять інші

Цікаві факти

Вересень 1965 в дитячому таборі проходить Всесоюзний збір активістів шкільних санпостов.
Червень 1968 Всесоюзний збір організаторів піонерських працівників за місцем проживання.
Червень-липень 1991 року – міжнародна зміна. Табір відвідали представники Ордена Милосердя.
Знамениті артеківці
У 1965 році делегатом III Всесоюзного зльоту піонерів в «Артек» приїхала юна талановита художниця Надя Рушева. За її зізнанням, дні, проведені в таборі «Польовий», були наповнені щастям. Саме їй належать відомі слова, що визначили подальшу долю багатьох артеківців: «Моє життя ділиться на дві половини: одна – до« Артека », а друга – після нього».

МДЦ "Артек" табір «Польовий»

МДЦ “Артек” табір «Польовий»


           Дитячий табір «Річковий» є одним з чотирьох дитячих таборів комплексу «Прибережний», був відкритий 23 червня 1962 року. Працює в літній час, з червня по вересень, і приймає до 460 дітей у зміну.
До складу табору входять п’ять двоповерхових корпусів, розташованих у парковій зоні і мають зручні тераси з видом на море.
Корпуси табору носять назви річок: «Ангара», «Волга», «Іртиш», «Єнісей», «Амур».
Кімнати розраховані на 9-10 чоловік, оснащені новими меблями дворівневими ліжками, вбудованими шафами і тумбочками; зручності (душ, туалетні кімнати) на поверсі.
Завдяки величезним розсувним вікнам з південного боку кімнати наповнені унікальним повітряним коктейлем гірського різнотрав’я, морських бризів, фітанціди кримських сосен і екзотичних кедрів.
На території табору знаходиться відкритий басейн з морською водою і водними атракціонами, дві спортивні майданчики, велика вогнищева площа, на якій проводяться всі загальнотабірні заходи.
Пляж «Річкового» розташований в 200 метрах від табору.
Їдальня «Теремок» зі стилізованим оформленням оснащена сучасним європейським технологічним обладнанням. Харчування п’яти разове, збалансоване; меню передбачає вибір страв за бажанням дитини.
Медична кімната табору працює цілодобово.

Програми табору
Починається новий артеківський день в «Річковому», як і в інших дитячих таборах, з зарядки. Сьогодні, як ніколи, модно бути здоровим і красивим. Немов веселий вулик, вирує табір цілий день. Педагогічна діяльність у «Річковому» вибудувана відповідно до програм змін і спрямована на розвиток інтелектуальних, творчих, пізнавальних інтересів дитини, на створення умов для осмисленого ставлення дітей до свого здоров’я. Разом з вожатими хлопці беруть участь у конкурсах, іграх, спортивних змаганнях, походах, екскурсіях, гуртках, масовках, проводять дні творчості, дізнаються багато цікавого і корисного.
І звичайно, кожен день вранці, після сніданку, і в другій половині дня, після полудня, хлопці купаються в теплому морі. А якщо море недостатньо прогріте або штормить, поруч – 25-метровий басейн з морською водою і гіркамиатракціонами.
Після закінчення табірної зміни кожен відвіз з собою разом з артеківськими сувенірами і різнокольоровими морськими камінчиками адреси нових друзів і найяскравіші спогади про події «річковий» життя. А вуглинку прощального вогнища ще довгі роки буде зігрівати теплом артеківської дружби.

Цікаві факти
Першими артеківцями «Річкового» в 1962 році стали учасники II Всесоюзного піонерського зльоту.
У 1963 році в «Річковому» побував С. Я. Маршак, а перший космонавт Землі Юрій Гагарін власноруч посадив на території табору кипарис.
У різні роки артеківці «Річкового» ставали учасниками міжнародних і всесоюзних конкурсів та фестивалів: «Хай завжди буде Сонце!», «Старти надій», «Зірниця», Дитячі олімпійські ігри, фінали Всесоюзного комплексу ГПО.
В останні десятиліття в «Річковому» проводилися: Всеукраїнська спартакіада дітей-інвалідів «Повір у себе», спеціалізована зміна дітей Чукотського автономного округу, Міжнародний дитячий хоровий фестиваль «Артеківські зорі», фінал футбольного турніру жіночих дитячих команд «Діти – олімпійська надія України», Міжнародний збір лідерів учнівського самоврядування і, звичайно, улюблений всіма артеківцями Міжнародний дитячий кінофестиваль.
Є в «Річковому» і знамениті артеківці: в 1965 році тут відпочивала Анна Каменкова, заслужена артистка Росії, в 1981 році – Дмитро Кайгородов, заслужений артист України, соліст балету Національної опери.
МДЦ Артек “Річковий»

МДЦ "Артек" табір «Річковий»

МДЦ “Артек” табір «Річковий»


           Табір «Лісовий»це особливий світ, особлива атмосфера, де можна багато чому навчитися і знайти друзів. Це маленька частина життя, наповнена щастям, миром, радістю, теплом, відпочинком, відкриттями та перемогами. А ще це зустріч старих і нових друзів. Зустріч, яка зазвичай запам’ятовується на все життя. І в цьому переконується кожен, хто хоч раз побував в цьому чудовому таборі, де живуть великі чудеса і маленькі таємниці.
Щороку в «Лісовій» приїжджають більше двох тисяч хлопців з різних куточків України та з посмішкою вітають один одного: «Здрастуй,« лісник »!»
Дитячий табір «Лісовий» знаходиться в центральній частині «Артека» і є одним з чотирьох дитячих таборів комплексу «Прибережний». Відкритий у червні 1963 року.
«Лісовий» працює в літній час, з червня по вересень.
Корпусу «Лісового» мають «самі лісові» назви: «Тополя», «Сосна», «Клен», «Калина», «Горобина». У кожному з п’яти різнокольорових двоповерхових корпусів проживають по 2-3 загону. Зручності – на поверсі (душові та туалетні кімнати).
Кімнати обладнані новими меблями, зробленої на замовлення, – зручними однорівневими ліжками, індивідуальними шафами і тумбочками.
Розсувні вікнатрансформери, що виходять на південну сторону, створюють відчуття безмежного єдності з природою. Діти дихають цілющим коктейлем морського бризу і аромату гірських трав, фітонцидами хвойних дерев артеківських парків.
У відкритому плавальному басейні з водними гірками проходять спортивні змагання і свято Нептуна, майстер-класи олімпійських чемпіонів, веселі естафети на воді. Тут можна поплавати, коли море штормить або ще недостатньо прогрілося.
У «Лісовому» розташована найбільша вогнищева площа дитячого центру. Тут збирається весь «Артек» в дні відкриття та закриття фестивалів, музичних конкурсів загальнонаціонального та міжнародного масштабу. У фестивальні дні вогнищева перетворюється на кінотеатр під відкритим небом, сценічний майданчик і місце проведення найбільш видовищних шоу-програм.
          

Програми табору
Кожен день, проведений в дитячому таборі «Лісовий», – це цілий світ, наповнений дзвінкими піснями, цікавими розмовами, справжньою дружбою. «Лісовий» – це табір з неповторним колоритом, з особливими традиціями, легендами і людьми, які люблять його.
В історії «Лісового» щоліта це подія, яка так чи інакше стає важливим на шляху вдосконалення і розвитку педагогічного колективу у роботі з дітьми.
Незмінним у змісті діяльності табору залишається органічне поєднання навчання і виховання підлітків, для яких небайдуже власне майбутнє.
Що приваблює їх у «Лісовому»? Це дивно рівноправні і взаємоввічливих відносини дітей і дорослих, швидкісний темп, різноманітність і насиченість «лісовий» життя, що дає можливість кожному в короткий термін переграти десятки ігрових та ситуативних ролей, побувати в заповідних куточках Південнобережжя Криму, відкрити в собі невідомі колись якості, придбати нові навички.
Девіз педагогічної спрямованості табори – «Світ наших захоплень». Захоплення хлопців – це захоплення через реалізацію педагогічних цілей і завдань додаткової освіти, в центрі яких дитина з її інтересами і потребами повноцінного розвитку. В основі цього напрямку лежить ідея додаткової освіти, яке можливо здійснити в умовах літнього оздоровчого відпочинку. Клуб – добровільне об’єднання дітей і дорослих на основі спільних цінностей, цілей і захоплень. Заняття клубів об’єднують хлопців з різних загонів. Мобільні клубні об’єднання дозволяють підлітку знайти ту діяльність, у якій він зможе найкращим чином задовольнити свої інтереси. Хлопці займаються в клубах п’ять-шість разів на зміну. Кількість клубів – більше двадцяти: клуб любителів туризму, «Навколо світу за 21 день», клуб любителів іноземних мов, театральний клуб, «Рибалка», клуби спортивного спрямування, клуб гри на гітарі, «Господарочка», КВК, «Журналістика», «сучасні ритми »,« Психологія »,« Східні єдиноборства ».
Найцінніше те, що кожне покоління «лісників» залишає табору бадьорий, ніколи не в’яне дух творчості.
Сьогодні створюються нові легенди, пишеться нова історія табору, який неможливо уявити без дитячих посмішок і вожатского запалу.
Якщо ваша дитина вже зараз замислюється над тим, ким він хоче стати в житті, що робити і чим займатися, то нова програма МДЦ «Артек» «Дитяча академія підводної археології в Артеку» якраз для нього.
Підводна археологія. Ці два слова останнім часом все частіше зустрічаються в газетах, популярних журналах, про участь в підводної археологічної експедиції мріють сотні і тисячі хлопчиків і дівчат, охочих доторкнутися до нерозгаданою таємниці підводного світу. Вони шукають активний і пізнавальний відпочинок, під час якого могли б щодня відкривати для себе щось нове. Саме для таких невгамовних артеківців в дитячому таборі «Лісовий» у 2012 році створено загін юних морських археологів. Програма, розрахована на 21 день, включає в себе як теоретичну, так і практичну частини. Діти можуть не тільки дізнаватися багато нового про таку науку, як морська археологія, але й реалізувати набуті знання на практиці.
Програма «Дитяча академія підводної археології в Артеку» – це унікальна можливість повноцінного відпочинку і глибокої профільної підготовки за курсом підводної археології та реставрації. Дитина повністю залучений до програми перебування в Центрі, в усі поточні заходи, але також присвячує час особистісному зростанню в сфері підводної археології. З 2004 року Підводними археологами накопичений великий досвід у сфері вивчення підводної культурної спадщини України. На його основі підготовлена серія лекцій, розбитих на тематичні блоки:1. Підводна археологія корабельних аварій2. Затоплені ландшафти: міста і поселення3. Основи реставраційної справи4. Музейноекспозиційна діяльністьУчасники школи знайомляться з науково-дослідними професіями: реставратора, археолога, хімікатехнолога і проявляють інтерес до цих професій.
У програмі практичні заняття з дітьми у складі підводної археологічної експедиції: на кораблі з використанням глибоководної техніки та збір археологічних знахідок в гроті Пушкіна.
Осягати ази морської археології юним артеківцям допомагають науковці Департаменту підводної археології, Департаменту підводної спадщини, фахівці Музею археології Інституту археології НАН України, Національного музею історії України Воронов Сергій Олександрович, Воронова Ольга, Шиянова Анна і педагоги-організатори дитячого табору «Лісовий». Звичайно, заняття морської археологією були б неможливі без унікальною складовою природи кримського південного узбережжя, Чорного моря.
Після закінчення зміни учасники Дитячої міжнародної академії підводної археології отримують фірмовий сертифікат.
Загін юних археологів став справжньою феєрією в житті хлопців, закоханих у море, адже немає нічого кращого, ніж іти назустріч солоним морським бризкам і пригодам. І хто знає, можливо, саме їх очікують не сотні, а тисячі артефактів, які матимуть не лише історичну, а й матеріальну цінність.Цікаві факти

У 1963 році співробітниками табору були висаджені дерева і чагарники паркової зони в 32 гектара, завершено будівництво їдальні «Круг».
У вересні 1967 року в таборі проходив I Всесоюзний зліт активістів шкільних санітарних постів.

22 вересня 1976 в «Артек» приїхав п’ятисоттисячні артеківець Саша Хромов з м Бєльці Молдавської РСР. Він відпочивав у «Лісовому».

Відомі артековци- «лісники» – Катерина Стриженова, актриса, телеведуча (1980); Руслана Філімонова, актриса театру і кіно (1980); Ірина Хакамада, політик і письменниця (1970).

МДЦ "Артек" табір «Лісний»

МДЦ “Артек” табір «Лісний»


           Табір «Кипарисовий» розмістився в будівлях старовинної споруди, де колись проживали мільйонер Гучков, графиня Кавкасідзева, лікар Наумов, домовласник Гуров. Пізніше тут розташовувався санаторій «Колгоспна молодь», який у 1945 році був переданий «Артеку».
Дитячий табір «Кипарисовий» працює цілорічно. У п’яти корпусахдачах розміщуються 270 дітей в зміну.
«Кипарисовий» знаходиться в унікальному куточку. Тут все дихає старовиною, величезні кипариси, ніби мовчазні вартові, зберігають древні таємниці узбережжя. Адже ці місця обживали з найдавніших часів, про що свідчать археологічні розкопки.
Через товщу скелі Дженевез-Кая прокладений тунель, з якого відкривається чудовий вид на все узбережжя «Артека» до самого Аю-Дага.

Табір славиться своїм парком, тінистими кипарисовими алеями. Тінь і прохолода, завжди ласкаве море, старовинні дачі, своєрідний ландшафт, терасами спускається до моря місцевість – все це додає неповторний вигляд і своєрідність дитячому табору.
На території табору розташований стадіон, тенісний корт, спортивний майданчик, літня естрада, Інтернет-клуб, музична кімната, медичний корпус.
У дитячій їдальні встановлено сучасне європейське технологічне обладнання. Харчування 5-ти разове, збалансоване меню передбачає вибір страв за бажанням дитини.
Програми табору
«Кипарисовий» – табір новаторський, спрямований в майбутнє. Він працює за програмою «Табір відкриттів і перетворень». Головний принцип – пошук нових рішень у всьому.
«Кипарисники» стверджують: «Три явища існують у сьогоденні: одне – новаторство, звернене в майбутнє, інше – традиції як результат минулого, третє – творчість».
Все, раніше зроблену в «Кипарисовому», узагальнюється в традиціях. Збереження традицій і просування інновацій у виховній роботі – одна з головних концептуальних ідей програми табору.
Творчість, новизна, креативний підхід до кожного, навіть найменшому справі стали основою, на якій будується життя дитячого табору «Кипарисовий».         
Цікаві факти
До 1954 року «Кипарисовий» приймав дітей переважно самого молодшого віку, хворобливих, ослаблених, які потребували посиленому оздоровленні.
Саме «Кипарисовий» став ініціатором формування загонів за інтересами: так в 1959 році на базі гурзуфській прикордонної застави стали створювати загони юних друзів прикордонників, потім юних моряків, юних друзів міліції, в таборі була організована добре оснащена технікою дитяча пожежна команда. А юні авіатори по закінченні табірних змін отримували повітряне хрещення на літаку АН-2 в сімферопольському аеропорту. Багато років це було традицією.
«Кипарисовий» – найзахідніший табір дитячого центру. Тут «Артек» і селище Гурзуф розділяє знаменита скеля ДженевезКая, пам’ятка археології епохи середньовіччя.

МДЦ "Артек" табір «Кипарисний»

МДЦ “Артек” табір «Кипарисний»

           Околиці Гурзуфа були заселені більше 30 тис. Років тому, з палеоліту. На скелі Дженевез-Кая збереглися залишки фортеці, спорудженої в часи візантійського імператора Юстиніана 1. Фортеця простояла XIV з гаком століть. За цей час вона двічі руйнувалася і перебудовувалася.
           Гурзуфское гірське озеро знаходиться приблизно в шести кілометрах від селища, на лісистому східному схилі Нікітській яйли. Навколо нього ростуть дуби і буки. Ранньою весною тут багато ніжно-білих підсніжників, світло-золотистих примул і крокусів. Взимку, коли вершини гір покриваються снігом, сюди на годівлю спускаються олені. Корм для них дбайливо заготовлюється лісниками. Часті гості тут і дикі кабани, сліди їх «роботи» пориту землю – можна помітити під деревами. Прилітають до озера і лісові голуби. Купатися в озері не дозволяється. Звідси добре видно Гурзуф, півкруг залізобетонного моста через яристих ложе річки Авунда. Починається річка високо в горах, під скелею Авунда; по шляху до моря вона приймає шість приток і струмків. Найбільш багатоводний з них – той, що ближче до гирла.
           Аю-Даг (Ведмідь-гора) стала символом Південного берега Криму, як величезний магніт, притягує до себе гостей Південнобережжя. Стежка на її вершину давно втоптана піонерами «Артеку». Слід, однак, пам’ятати, що для прогулянки на Аю-Даг, у зв’язку з переведенням кримських лісів на заповідний режим, потрібен спеціальний дозвіл лісництва. До того ж треба мати на увазі, що прогулянка туди далеко не безпечна: на схилі гори можливі кам’янисті зсуви. Загалом, відправлятися на Аю-Даг без досвідченого провідника, який добре знає маршрут, вкрай ризиковано.
Висота гори 565 м над рівнем моря, довжина близько 2,5 км. Бока і спина величезного Медведя покриті густим лісом, який здалеку, поки не піднімешся на вершину, здається зовсім непоказним. Це враження оманливе. У середні століття італійські мореплавці назвали цю гору Камелло (Верблюд), лише пізніше вона стала іменуватися Ведмідь-горою, або Аю-Дагом. З нею пов’язано чимало поетичних легенд. Але не тільки тому так приваблива прогулянка на вершину Ведмідь-гори. Тут дійсно добре, особливо навесні, в кінці квітня – початку травня, коли в соковитої зелені цвітуть ніжні дикі півонії, а повітря напоєне тонким, ледь вловимим ароматом конвалій. Тенькают синиці, співають зяблики, стукають дятли, посвистують чорні дрозди, скрипуче кричать цікаві сойки. В частіше ліщини виводить свої чарівні рулади соловей, трохи далі – інший. Схоже, що у них свої сфери впливу, свої «мікрорайони»: два сімейства солов’їв ніколи не селяться на одному дереві; вони і гнізда в’ють на певній відстані – ймовірно, щоб не заважати один одному …
На Аю-Дазі живуть лисиці, борсуки, зайці, куниці, білки. Несподівана зустріч з ними завжди приносить радість. Виповзають погрітися на сонечку жовтопузики – великі золотаві безногі ящірки, істоти настільки ж полохливі, наскільки і нешкідливі. З легким шурхотом вони повзуть в сторону і ховаються в заростях або щілинах. Часом їм дістається від необізнаних людей, які плутають їх із зміями. Пам’ятайте, що жовтопузики абсолютно нешкідливі, більше того – вони приносять користь, знищуючи шкідливих комах, гризунів і т.д., і їх потрібно всіляко оберігати. Зустрічається тут іноді і строкатий леопардовий полоз – теж неотруйна змія; дуже багато ящірок. Все це добрі мешканці лісу. Однак в каменях, у яких ви присіли на відпочинок, можуть ховатися і багатоногі сколопендри, їх укус дуже хворобливий.
Для прогулянки на Аю-Даг можна вибрати будь-який день, крім похмурого, коли, як кажуть, «Ведмідь одягає шапку хмар». Підйом, а особливо спуск в дощову погоду по слизьких каменях небезпечний. Найкраще вибрати не дуже спекотний день і відправитися на прогулянку вранці, по холодку. З Гурзуфу до підніжжя гори вас доставить автобус №2. Пам’ятайте, що підніматися на Аю-Даг з боку Гурзуфа і «Артека» можна тільки по єдиній, досить добре втоптній і промаркованої стежці, що веде від сідловини по східному схилу. Хвилин через сорок сорок п’ять вона приведе вас до вершини. Там, серед низькорослих, кремезних і замшілих дубів ви побачите залишки фортеці, стіни якої були викладені на глині з  каменю. Раніше припускали, що це залишки одного з древніх таврських укріплень. Однак археологічним експедиціям, які працювали на Аю-Дазі, вдалося встановити, що вік цих споруд – VIII-IX століття. На горі, ближче до мису, збереглися сліди синхронних і пізніших середньовічних споруд, фундаменти храму і будинків, зарослих кущами шипшини, держидерева і молочаєм. Все це незаперечно свідчить про те, що в середні віки Аю-Даг був придатним для життя.
У квітні 1970 року співробітник «Артеку» М. Лебедєв зі своїм другом А. Фроловим, піднімаючись по скелях західного схилу Аю-Дагу, вийшли на невеликий майданчик, що нависла над морем на висоті 150-200 м, недалеко від мису. Майданчик, поріс чагарником і деревами, суцільно був завалений камінням, засипаний, очевидно, під час землетрусу або великого каменепаду. Серед каменів траплялися і шматки кераміки. Це зацікавило гурзуфських краєзнавців, і вони стали уважно розглядати скелястий виступ. І раптом на коричневій землі, майже біля самого краю майданчика, Н. Лебедєв зауважив, як виблискувала на сонці золота монета. Монета добре збереглася. На одному її боці зображені, цілком ймовірно, царське подружжя і хрест між ними, на іншій – стародавня богиня з німбом. По колу чітко читається напис грецькою мовою – «басілеве Костянтин» (візантійський імператор IX.). Важить монета близько п’яти грамів. Карбування таке чітке, ніби монета щойно вийшла з-під штампа. Ця знахідка описана в книжках.
Стежка від археологічної пам’ятки йде по лісу від східного схилу до західного, де  можна помилуватися панорамою «Артеку»; потім вона повертає на південь, і, петляючи, приводить до невеликої галявини, де ріс недавно згорілий дуплистий старезний дуб – улюбленець піонерів «Артеку».

 

 

Контакти:

МДЦ «Артек»,98645, Україна, АР Крим,

м. Ялта, смт. Гурзуф, вул. Ленінградська, б. 41

тел.: , факс: +38 0654 36-32-17,

Дані із порталу artеk.uа

Генеральний директор, приймальня: +38 0654 363450  +38 0654 363458

Заступник генерального директора з педагогічної діяльності, приймальня: +38 0654 363459

Відділ протокольного забезпечення (факс):  +38 0654 363421

Відділ кадрів (наявність вільних вакансій, умови прийому на роботу): +38 0654 363563

Головний лікар (питання по стану здоров’я дітей, оформлення медичної карти, харчування, направлення дітей з хронічною паталогією, підбір та працевлаштування медичного персоналу): +38 0654 363069

Керівник відділу маркетингу (організація роботи відділу маркетингу, придбання путівок до Артеку, online бронювання путівок, розміщення реклами, організація заїзду дітей в Артек): +38 0654 363672 +38 0654 363080, факс: +38 0654 363217

Заступник керівника відділу маркетингу (придбання путівок до Артеку, online бронювання путівок, розміщення реклами):+38 0654 363672

Директор школи:  +38 0654 363406    

Директор д/т «Морський»: +38 0654 362173

Директор д/т «Янтарний»: +38 0654 363540

Директор д/т «Кришталевий»: +38 0654 363536

Директор д/т «Лазурний»: +38 0654 363407

Директор д/т «Озерний»:  +38 0654 363543

Директор д/т «Польовий»: +38 0654 363426

Директор д/т «Річний»: +38 0654 363971

Директор д/т «Лісний»: +38 0654 363544

Директор д/т «Кипарисний»: +38 0654 363045